Bluzka 113, Burda 8/2014

Jakiś czas temu stwierdziłam, że przydałaby mi się uniwersalna bluzka z jasnym kolorze. Na początku pomyślałam o białej. Bo przecież w naszej szafie nigdy nie za dużo białych bluzek. Oczywiście na tym etapie idę na poszukiwania odpowiedniej tkaniny. Zawsze, gdy wchodzę do mojego ulubionego sklepu z tkaninami w mojej rodzinnej miejscowości, w pierwszej kolejności przeszukuję pojemnik z resztkami materiałów. Można w ten sposób „wyhaczyć” ciekawą tkaninę na spódnicę lub bluzkę w korzystnej cenie. Tak było i w tym wypadku, właśnie tam znalazłam 70 cm marchiano w kolorze ecru. Idealnie nadawał się na prostą bluzkę.

Bluzka ecru. marchiano

 

Bluzka 113

Postanowiłam wykorzystać sprawdzony już wykrój, podczas krojenia tkaniny zapasy na szwy dodałam tylko po bokach. Bluzka jest bardziej dopasowana niż jej poprzedniczka (http://martaszyje.pl/swiateczna-stylizacja-czyli-o-tym-jak-uratowalam-tkanine/) głównie, dlatego zdecydowałam się na wszycie zamka krytego na boku.

zamek kryty na boku

Dekolt oraz rękawy wykończyłam lamówką skrojoną ze skosu.

zbliżenie na rękaw

Wykończenie dekoltu lamówką

Zbliżenie na przód

Bluzka ma bardzo prosty krój mimo to wygląda bardzo ciekawie.  Jest bardzo uniwersalna. Po raz drugi wykorzystałam ten wykrój i na pewno nie ostatni. Jest bardzo prosty w szyciu, wszystkie części pasują do siebie idealnie. Więc jeśli ktoś szuka wykroju na szybką bluzkę to mogę go z czystym sumieniem polecić.

Bluzka 113 burda 8/2014

Bluzka marchiano

Podsumowanie:

Wykrój: model 113, Burda 8/2014

Materiał: marchiano w kolorze ecru,

Rozmiar wykroju: 36,

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

 

 

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

1 Comment

  1. Aga says: Odpowiedz

    niby uniwersalna bluzka ale jaka piękna:) chętnie zobaczę kolejne nowości !

Dodaj komentarz