Byle do wiosny, czyli sukienka w paski

Dalszy ciąg nadrabiania zaległości. Dziś pokazuję sukienkę, którą uszyłam pod koniec lata,  ale jestem z niej bardzo zadowolona, więc zawita dziś na blogu. Została uszyta zupełnie bez okazji, ale chętnie ją nosiłam, ponieważ jest bardzo wygodna, pomimo dopasowanego kroju. Tkaninę bawełnianą w pasy kupiłam w Textilmarze, oczywiście w ilości nie innej jak 1mb. Wiec nie było, co szaleć.

Sukienka w paski

Długo zastanawiałam się, co z tego uszyć, jakoś strasznie się uparłam na model odcinany w tali. Gdy w czerwcowej Burdzie z 2016 r zobaczyłam sukienkę 112 od razu się zakochałam w tym wykroju i postanowiłam wykorzystać tę właśnie tkaninę. Bardzo długo trwało zanim ułożyłam wszystko na tkaninie, chciałam żeby wszystkie pasy schodziły się ze sobą idealnie. Gdy udało mi się w końcu wyciąć wszystkie elementy, coś mi mówiło, że jednak coś pójdzie nie tak jak trzeba. No i gdy tylko zszyłam zaszewki widziałam, że misternie dopasowywany wzór nie będzie pasował. Mówi się trudno, zaliczona kolejna wpadka, ale przy okazji lekcja na przyszłość. Postanowiłam jednak dokończyć sukienkę, ponieważ szkoda mi było marnować tę tkaninę. I tak oto powstała całkiem ładna sukienka w paski, muszę przyznać, że uwielbiam ten wzór. W sam raz na wakacyjne wojaże.

łezka na plecach

Teraz kilka słów o wykroju. Moim zdaniem jest idealny, po dopasowaniu do mojego wzrostu leży bardzo ładnie. Zrezygnowałam z wycinanki przy dekolcie, zmniejszyłam łezkę na plecach, żeby uniknąć pokazywania bielizny. Po tych modyfikacjach samo szycie nie zajmuje dużo czasu, miałam drobne problemy przy pętelce na guzik, ale ostatecznie wyszło ok.

Jeśli ktoś się waha czy szyć z tego wykroju to gorąco polecam, ja na pewno jeszcze z niego skorzystam. Następnym razem wybiorę jednolitą tkaninę.

 

Podsumowanie:

Wykrój: Sukienka 112, Burda 06/2016

Materiał: Tkanina bawełniana z dodatkiem lycry,

Rozmiar wykroju: 36,

Zużycie materiału: 1mb

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

 

 

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

2 Comment

  1. Sukienka wyszła pięknie i widzę, że z tyłu paski zeszły się przy zamku… dobra robota !!

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Dziękuję bardzo 🙂 Starałam się bardzo żeby dobrze dopasować wzór, z tyłu wyszło bardzo dobrze 🙂

Dodaj komentarz