Czapki pilota

Pamiętacie kurtkę, którą szyłam dla Szymona (link) powstały do niej aż dwie czapki. W tym roku postawiłam na pilotki. Moim zdaniem są dużo lepsze od czapek smerfetek, ponieważ zakrywają uszy, a po dodaniu wiązania dziecko jej nie ściągnie z głowy.  

Pierwsza czapka powstała z panelu z buldogiem, podczas jej szycia używałam tego wykroju, niestety po wykrojeniu i zszyciu wszystkich elementów okazało się, iż czapka jest strasznie duża, musiałam ją mocno dopasować ucierpiał na tym buldog, który stracił swój szeroki łepek i został psem kundelkiem. Po dopasowaniu czapki do głowy mojego dziecka efekt końcowy jest zadowalający. Grubość czapki jest raczej jesienną, więc na zimę musiałam uszyć kolejną.

Czapka pilotka, panel burdog

Czapka pilotka

 

Zimowa wersja czapki, jest w bardzo podobnej kolorystyce, wierzchnia strona to grupa drapana dresówka, pod spodem znajduje się dzianina pętelkowa w gwiazdki. W końcu znalazłam zastosowanie do tej dzianiny, kupiłam ją w zeszłym roku, ale wydawała mi się za cienka na spodenki, a za grupa zna bluzkę, na czapkę zadała się znakomicie.

Czapka z grubej dresówki

Jeśli chodzi o wykrój to jest to narysowana przeze mnie forma, podczas tworzenia wzorowałam się na kilku różnych wykrojach. Ta czapeczka jest bardzo udana, ładnie leży i ku mojemu zdziwieniu obyło się bez poprawek. Żeby nie było nudno naszyłam, z przodu naszyłam aplikację z dzianiny w gwiazdki. Jeśli ktoś będzie chętny żeby zobaczyć jak zrobić taką czapę, to zrobię tutorial 🙂

Czapka pilotka z grubej dresówki

I takie tam na zakończenie sesji 🙂

Mama z Szymonem , bluzka z pandą

Jak Wam podobają się Szymonkowe czapki? Macie jakieś swoje ulubione wykroje?

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

2 Comment

  1. Świetna! Ja też niedawno taką szyłam i z rozmiarem udało mi się trafić dopiero za trzecim razem

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Nie wiem co jest z tymi wykrojami, że tak ciężko trafić w rozmiar.

Dodaj komentarz