Dziecięce szycie

Ostatnio dopadła mnie niemoc twórcza. Nie podejmuję żadnych bardziej zaawansowanych projektów, jakoś nie mam do tego serca. Wzięłam się za to za segregację wykrojów, reorganizację moich zapasów tkaninowych oraz za szycie prostych rzeczy głównie dla Szymka. Zanim na blogu zawitają moje ostatnie drobne projekty, pokaże najpierw, co powstało jeszcze w sezonie letnio- jesiennym, a jakoś do tej pory nie pojawiło się na blogu.

Na pierwszy ogień idą ubranka, które uszyłam dla Szymka.

bluza w piracki wzór

Bluza w piracki wzór powstała ok sierpnia zeszłego roku, była to próbna wersja, tej. Muszę przyznać, że jak na pierwszy raz wyszło całkiem przyzwoicie. Model jest dość prosty, bez kieszeni, szyje się go błyskawicznie, nawet wszycie zamka nie sprawia żądnych problemów. Wykrój można pobrać za darmo tutaj.

Dzianinowa bluza z kapturem

Bluza

Bluza powstała z 0,5 mb dzianiny bawełnianej kupionej w Textilmarze. Dzianina jest wysokiej, jakości, nie kulkuje się, a nadruk pozostał w świetnej kondycji.

Nasz model nie był skory do współpracy, wolał korzystać z wolności i sobie pobiegać, ale udało się zrobić jakieś zdjęcia.

Bluza z kapturem

Kaptur

 

Moje pierwsze spotkanie z Ottobre kids zaowocowało w dwie pary spodni (trzecie są w trakcie szycia), bluzę dla Szymka, kurtkę zimową.

Od dawna marzyło mi się posiadanie wydania tego kwartalnika i w końcu udało się. Na początek kupiłam numer 1/2015, jest to bardzo udane wydanie i chętnie do niego wracam.

Spodnie nr 10 wpadły mi w oko od razu i widziałam, że je uszyje wyciągnęłam, więc jakąś dzianinę i zaczęłam kroić. Z uwagi na małą ilość tkaniny musiałam dodać ściągacze zamiast podłożyć je tak jak sugeruje magazyn, ale moim zdaniem dodanie kontrastowego wykończenia dobrze się prezentuje. Pas również wykończyłam ściągaczem, wciągnęłam również gumkę, jako bardziej ozdobny akcent dodałam czarny bawełniany sznurek.

Spodnie ottobre 1/2015

Spodnie z klinem w kroku

Jest to model dość wąski w nogawkach, więc jeśli ktoś planuje szyć te spodnie na pulchniejsze dziecko to proponuje je trochę poszerzyć, ja na pewno tak zrobię. Ogólnie ten model szyje się dobrze, nawet ten klin w kroku nie sprawiał problemów. Ale jeśli ktoś miałby z tym jakieś trudności to widziałam, że Mamamiszyje.pl przygotowała tutorial jak uszyć te spodnie (klik).

spodnei z kieszeniami ottobre 1/2015

Spodnie wykończonre ściągaczem

Niestety nie posiadam zdjęcia na modelu, Szymon niechętnie współpracuje przed obiektywem. Woli stać raczej po drugiej stronie aparatu (ma to chyba po tatusiu :))

 

Późną jesienią powstała bardzo ciepła bluza, już trochę bardziej skomplikowana. Wykrój również pochodzi z Ottobre 1/2015. Bardzo urzekły mnie te interesujące kieszenie, więc postanowiłam się z nimi zmierzyć. Do uszycia użyłam bardzo grubej dzianiny dresowej w liski kupiony w sklepie Dresówka.pl, wystarczyło 0,5mb. Do wykończenia kaptura użyłam resztki cienkiej dziany, która została mi po uszyciu T-shirta. Tym razem postanowiłam poszaleć z ściegami dekoracyjnymi, ozdobiłam nimi nie tylko kieszeń, ale również kaptur. Wszystkie szwy ładnie mi się zeszły, szczególnie bałam się, że coś mi nie wyjdzie przy kieszeniach, ale wszystko poszło gładko.

Bluza w liski

Tył bluzy

Jeśli chodzi o sam wykrój to jest ok, jedyne modyfikacje, jakie wprowadzałam to wydłużenie całości o 4 cm. Niestety muszę trochę ponarzekać na jakoś tej dzianiny, a raczej nadruku, ponieważ pod wpływem noszenia oraz prania nadruk się wytarł w kilku miejscach. Dzianina jest w super stanie, żadnych zniekształceń, tylko nadruk psuje efekt wizualny. Ale Szymon na szczęście jeszcze nie narzeka i chętnie nosi.

Bluza zapinana na zamek

Ozdobnie wykończona kieszeń

 

Czy mieliście podobne problemy z drukowanymi dzianinami??

 

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

Dodaj komentarz