Jeden wykrój, trzy pary spodenek

Trzy pary szortów uszyte są na podstawie jednego wykroju, ale głównie dzięki użyciu równych rodzajów tkanin oraz naszyciu różnych aplikacji powstały unikatowe części dziecięcej garderoby. Wpis dość spóźniony, ponieważ spodenki powstały na początku lata, uszyłam je w ekspresowym tempie, tuż przed wyjazdem na urlop, głównie dlatego nie zrobiłam żadnych zdjęć w trakcie szycia, ani zaraz po. Szorty były właściwie w ciągłym użyciu i dopiero co udało mi się zrobić im zdjęcia, stąd też widoczne ślady użytkowania. Szablon na spodenki znalazłam w czerwcowej burdzie z 2014r. model 140 pominęłam jedynie wpuszczane w szwach kieszenie.

Trzy pary spodenek na postawie wykroju nr 140 Burda 6/2014

Szorty są bardzo wygodne nie krępują ruchów, a to najważniejsze dla poznającego świat maluszka. Szyje się błyskawicznie, wręcz taśmowo dzięki zastosowaniu gumki w pasie nie trzeba obszywać rozporka. Forma jest dość prosta, ale można zaszaleć łącząc kolory oraz naszywając różne dodatkowe elementy.

Szorty #1

Powstały z resztek tkanin bawełnianych, które zostały mi po uszyciu spodni. Tkanina jest bardzo elastyczna, dość cienka, ale nie przeźroczysta w sam raz na letnie spodenki. Bardzo podobają mi się przeszycia w kontrastowym kolorze.

Szorty granatowo- szare

Kontrastowe stebnowania Spodenki 140 burda 6/2014

Szorty #2

Do ich wykonania zastosowałam bawełnianą tkaninę lnianą w niebieski kolorze, aby je troszkę ożywić naszyłam kieszonki w kontrastowym kolorze na tyle.

Szorty z lnu

Spodenki 140 burda 6/2014

Kieszenie na tyle

Szorty #3

Te chyba są moim faworytem, wykonałam je z małego kawałka tkaniny bawełnianej, kupiłam zaledwie 30 cm. Tym razem postanowiłam naszyć naszywkę BMW oraz kieszonkę na tyle. Bardzo ładnie prezentują się stebnowania w kolorze granatowym, dodają charakteru. Nalezą do moich ulubionych i często Szymon w nich paradował tego lata. Udało nam się zrobić nawet zdjęcie na modelu.

Szorty BMW

Spodenki dziecięce

Gumka w pasie

Kontrastowa kieszonka

Spodenki BMW

Wykrój się sprawdził bardzo dobrze, na przyszłe lato również uszyję synkowi tego typu spodenki.

A wy macie jakieś sprawdzone i ulubione wykroje na dziecięce spodenki?

Tak swoją drogą to chyba spodenki mogą się zaliczyć do wyzwania na pół metra u Pastelovenitki.

 

Podsumowanie:

Wykrój: model 140 Burda 6/2014

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

4 Comment

 1. Bardzo się cieszę, że wzięłaś udział w wyzwaniu! Świetnie Ci poszło a synek ma dzięki Tobie trzy pary nowych spodni! Mój faworyt to nr 2, czyli szorty z dwiema kieszonkami! Szycie dla maluchów sprawia mnóstwo frajdy, prawda?

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   To jeszcze nie koniec, postawione przez Ciebie zadanie ukończyłam jeszcze trzykrotnie, czekam tylko na zdjęcia 🙂

 2. Super spodenki, wszystkie fajne, synek wygląda na zachwyconego 🙂

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   Mój synek należy do wesołków 🙂

Dodaj komentarz