Kraciasta sukienka

Sukienka w kratę, wykrój podszewki 103 burda 8/2014

Sukienka w kratkę powstała już jakiś czas temu, jednak cały czas zastanawiałam się czy prezentować ja na blogu, ponieważ nie jestem do końca z niej zadowolona. Ale przecież szycie dla siebie to nie tylko same sukcesy, zdarzają się również porażki.

Tkaninę na te sukienkę zakupiłam już bardzo dawno temu, byłam jeszcze w ciąży. A jako, że nie chciałam szyć sobie z niej ciążowej sukienki, zalegała na dnie szafy. Gdy w końcu zabrałam się za ten materiał, nie mogłam zdecydować się co z tego uszyć, nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z kratką. Nie wiedziałam jakie wykroje będą się nadawały to tego typu wzoru. Postawiłam na prosty krój odcinany w tali, przecież nic nie może pójść źle. Nie uszło mojej uwadze, że kilka blogerek szyciowych (miedzy innymi : sonata-na-miare,  MONAfaktura  oraz  Pracownia stroju) uszyły śliczne proste sukienki z wykroju na podszewkę. Jest to model 103 z Burdy 8/2014. Postanowiłam więc owy wykrój wypróbować.

Sukienka w kratę, maszyna Juki f-400

Nie obyło się oczywiście bez drobnych modyfikacji. Większość wykrojów zmniejszam aby dopasować je do mojej sylwetki- 0,7 cm w połowie podkroju pachy oraz 1,3 cm między zaszewką piersiowa a talią. Skróciłam spódnicę oraz dodałam rozporek  z tyłu dla swobody ruchu. Sukienka uszyta jest na poszewce.

 

Podczas krojenia, nie zwróciłam uwagi na wzór na tkaninie (błąd niedoświadczonej „krawcowej”) i miałam później problem z dopasowanie wzoru, ponieważ góra sukienki zupełnie nie pasowała z dołem, nie wyglądało to zbyt ładnie. Wyjątkowo kupiłam trochę więcej tej tkaniny, zwykle kupuję tylko metr danej tkaniny, więc mogłam skroić przód spódnicy jeszcze raz. Ufff…. Sukienka odratowana.

Podszewka 103 burda 8/2014

Zbliżenie na bok sukienki

Zbliżenie na zamek kryty

Zbliżenie na rozporek

Bardzo ciekawa forma sukienki, szczególnie podoba mi się dekolt w łódkę oraz rękawki. Na pewno wykorzystam jeszcze raz ten wykrój.

Dekolt w łódkę

dekolt łódka. małe rękawki

Ogólnie sukienka nie jest zła, jednak ten wykrój zupełnie nie nadaje się do szycia z tkanin w kratkę. Lepszym wyborem było by uszycie dołu ze skosu wtedy dół sukienki lepiej by się układ względem góry. człowiek uczy się całe życie i przeważnie na swoich błędach. Na pewno następnym razem, przy szyciu z materiału w kratkę, będę rozważniej wybierać wykrój.

Sukienka w kratkę, wiskozowa,

Podsumowanie:

Wykrój: wykrój podszewki 103 Burda 8/2014,

Materiał: tkanina wiskozowa w kratę,

Rozmiar wykroju: 36,

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

 

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

8 Comment

 1. Mnie się podoba, rękawki są słodkie 🙂

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   Dziękuję, mnie również urzekły te rękawki. Z pewnością wykrój warty powielenia.

 2. Sukienka wygląda pięknie, podoba mi się ten fason

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   Ja również uwielbiam ten fason. Jest wyjatkowo udany, wg niego uszylam już 3 koszule. Najnowsza niedługo pojawi się na blogu.

 3. Nie mam się do czego przyczepić. Dla mnie ta kraciasta sukienka wygląda rewelacyjnie. Dążenie do perfekcji może Ci wyjść tylko na dobre, choć jak wspomniałam – dla mnie to ideał nie sukienka!

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   Dziękuję bardzo za miły komentarz. Lubię ładnie odszyte ubrania , szczególnie w środku, dlatego ciągle uczę się na swoich błędach, ale idzie mi już coraz lepiej.

 4. Jejuś! Dopiero odkryłam tę sukienkę! Jest przepiękna!

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   Dziękuję bardzo, ostatecznie się do niej przekonałam i noszę z ochotą 🙂

Dodaj komentarz