Moja nowa maszyna

maszyna do szycia HZL f 400

TestLogo

POCZĄTKI

Moją przygodę z amatorskim szyciem zaczęłam z maszyną Silvercrest z Lidla. Moja srebrna strzała służyła mi dzielnie przez ponad dwa lata, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Od kilku miesięcy rozglądałam się za nową maszyną.
Chciałam kupić taki sprzęt na lata. Zależało mi na zakupie maszyny komputerowej, o wzmocnionej konstrukcji z konkretnymi funkcjami. Nie szukałam maszyny która ma ogromną ilości ściegów ozdobnych, przede wszystkim zależało mi na automatycznym obcinaniu nici, automatycznym obszywaniu dziurki na guzik, prostym systemem nawlekania igły.

DECYZJE

Wybór jest ogromny. Liczba modeli, które spełniają moje wymagania również była duża.
Początkowo skłaniałam się ku maszynie Janome 5060DC. Jednak później zaczęłam się zastanawiać czy nie rozejrzeć się za maszyną która ma większą przestrzeń miedzy igłą a ramieniem, było by to Janome 5060DCprzydatne przy tworzeniu patchworków (co ostatnio również zaczęłam robić). Znalazłam więc maszynę Janome Skyline s5 i zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. W czasie gdy zaczęłam szukać maszyny cena Skyline s5 byłą moim zdaniem adekwatna do jakości. Znalazłam kilka ofert gdzie w gratisie otrzymywało się pokaźny zestaw Skyline-S5-Angle-Backakcesoriów, stolik powiększający pole pracy oraz kilka niezbędnych stopek. Jednak gdy ostatecznie zdecydowałam się na zakup maszyny nie wiedzieć czemu cena maszyny podskoczyła prawie o 500 zł. Jakby tego było mało żaden sprzedawca nie dokładał już żadnych gratisów. Więc musiałabym dodatkowo dokupić stolik oraz kilka stopek. Stwierdziłam, że czas rozejrzeć się na inną maszyną.

FINALIZACJA

Ostatecznie wybór padł na maszynę JUKI HZL-F400. I póki co jestem zachwycona. Pracuje bardzo cicho i jest przy tym bardzo szybka.
Posiada funkcje na których zależało mi najbardziej uważam że jest stworzona z myślą o mnie 🙂

Ten pierwszy wpis na moim blogu jest tylko wprowadzeniem do serii wpisów o tej maszynie.

Na początek kilka zdjęć.

Maszyna juki, stolik zwiększający pole,
Maszyna juki HZL-F400, stolik powiększający pole pracy
maszyna exceed HZL-F400, napęd nożny, stojak na nici
Maszyna Juki HZL-F400
juki f400, wolne ramię,
Masyzna HZL-F400

 

 

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

2 Comment

  1. wow ale sprzęt !

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Dziękuję. Maszyna jest świetna Im dłużej z niej korzystam tym bardziej jestem zadowolona.

Dodaj komentarz