Saszetka/nerka z jeansu

Oj dawno mnie tu nie było. Niestety aura jesienna- wiosną jakoś sprawiła, że człowiekowi nic się chce. Kilka uszytków wyszło jednak spod mojej maszyny, głównie ubranka dla Szymka. Wszystko nagle zrobiło się za krótkie. Trzeba było uzupełnić garderobę młodego.

Dziś będzie krótko i na temat. W końcu zdecydowałam się na uszycie nerki. Odwlekałam to już od zeszłego roku, jakoś nie mogłam się do tego zabrać, ale ze względu na zbliżające się lato postanowiłam w końcu zmierzyć się z tym zadaniem. Uszyłam ją na konkurs organizowany przez sklep internetowy Dresowka.pl, zdobyłam nawet wyróżnienie J

Moja saszetka powstała z cienkiego jeansu, który musiałam solidnie podkleić flizeliną, aby trzymał format, ale udało się. Efekt końcowy bardzo mi się spodobał i już rozważam uszycie kolejnej.

W sieci można znaleźć wiele instrukcji pokazujących jak uszyć nerkę, ja skorzystałam z tutorialu oraz wykroju zamieszczonego na stronie ETI Blog. Instrukcja szycia jest bardzo dokładna, nawet osoba początkująca sobie z tym poradzi. Znajdziemy tu również wykrój, co jest dużym plusem.

Zachęcam, zatem do produkcji własnych saszetek, szyje się je szybko i sprawnie, a satysfakcja z posiadania nerki handmade ogromna 🙂

Nerka z jeansu

 

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

1 Comment

  1. Moim zdaniem nie ma takich nerek, które wyglądałyby kobieco. Wszystkie mają coś takiego w sobie, że kobiecości na pewno nie dodają.

Dodaj komentarz