Spódnica w kwiaty

Spódnica jeans, Rzym

Dziś dalszy ciąg nadrabiania zaległości w dodawaniu postów. Przedstawiam moją ulubioną, ostatnimi czasy, spódnicę jeansową w kolorowe kwiaty. Powstała z resztek po tej sukience, dokupiłam jedynie 30 cm tkaniny, aby wykroić kliny przodu. Spódnica oczywiście powstawała na ostatnią minutę, dzień przed wyjazdem do Rzymu. Nie powiem, trochę ryzykowałam z tym wykrojem, w zeszłym roku próbowałam go wykorzystać do uszycia spódnicy z dzianiny i odniosłam sromotną porażkę. Spódnica wyglądała okropnie i zdecydowanie nie nadawała się do noszenia. Przy pasku dziwnie odstawała, podczas szycia, linie styku nie zeszły się odpowiednio.

 

Spódnica w kwiaty, jeans

 

Tym razem dobór tkaniny do wykroju okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

Jeans spódnica, szycie krok po kroku

 

Ktoś może powiedzieć, że szycie z tej samej tkaniny spódnicy i sukienki to nuda, ale jeśli tkanina jest tak urocza to warto zaryzykować. Większym barbarzyństwem było by zostawienie niewykorzystanych tak dużych resztek.

Jeśli chodzi o wykrój to nie zmieniałam kompletnie nic, co zdarzyło mi się po raz pierwszy. Mimo iż wykrój składa się z 11 części to uszyłam ją w ekspresowym tempie. Miałam jedynie trochę problemów przy pasku, był za krótki względem góry, musiałam trochę pokombinować przy wszywaniu zamka, głównie przez to zamek kryty na boku jest odrobinę widoczny, ale jakoś mi to nie przeszkadza.

 

Zamek kryty, boczny zamek

 

Wszystkie linie zgrały się jak nigdy, przód z tyłem pasowały do siebie idealnie, że aż miło. Podczas szycia zrezygnowałam z ozdobnych zamków na przedzie, ze względu na brak czasu, nie chciałam sobie komplikować życia tuż przed wyjazdem, jakoś tego nie żałuje. Dół obrzuciłam na owerloku i tylko wąsko ostebnowałam, ponieważ spódnica zrobiła się jakby krótka i nie chciałam ryzykować innego podłożenia.

 

linie zszycia, linie z przodu

Tył spódnicy, burda szycie krok po kroku

 

Wykrój warty powielania, na pewno jeszcze pojawi się taka spódnica na blogu.

 

spódnica 3A, burda szycie krok po kroku 2/2014

 

Podsumowanie:

Wykrój: spódnica 3A Burda Szycie krok po kroku 2/2014,

Materiał: Jeans bawełniany z dodatkiem lycry,

Rozmiar wykroju: 36,

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

2 Comment

  1. Uroczo w niej wyglądasz. Zdecydowanie udane wykorzystanie resztek 🙂

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Dziękuję. Lubię maksymalnie wykorzystać tkaninę.

Dodaj komentarz