Sukienka na wesele

Już od jakiegoś czasu nie prenumeruję magazynu Burda, kupuję tylko te ciekawsze wydania. Takim jest właśnie tegoroczna marcowa Burda. Jest tam tyle ciekawych modeli, że aż trudno się zdecydować. Gdy pierwszy raz przewertowałam to wydanie od razu wiedziałam, że na zbliżające się wesele mojej kuzynki uszyję sobie sukienkę 120. Teraz czekał mnie tylko zakup materiału i można szyć. Wybór padł na grubszą żorżetę w żółtym kolorze.

sukienka 120 burda 3/2016

Dokładnie w tym momencie zaczęłam mieć złe przeczucia co do tej sukienki. Te mieszane uczucia towarzyszyły mi przez cały proces szycia. Na początku miałam wątpliwości czy kopiowanie wykroju w rozmiarze 36 to dobry pomysł. Moja tkanina była jedynie lekko elastyczna. Postanowiłam dodać większe zapasy na szew, ale okazało się to zupełnie niepotrzebne. W wykroju wprowadziłam standardowe już zmiany, czyli zmniejszanie wykroju, 0,7 cm na podkroju pach oraz 1,3 cm między zaszewką piersiowa a talią. W trakcie krojenia zaliczyłam wpadkę, mój synek rozproszył moją uwagę, i przez przypadek nacięłam jeden element bez dodania zapasu na szew. W tym momencie myślałam, że się poddam. Ale postanowiłam doszyć kawałek materiału i kontynuować pracę. Muszę przyznać, że nawet się nie rzuca w oczy.

W trakcie szycia widziałam, że podszewka będzie widoczna spod tkaniny. Niestety zaszewki na podszewce oraz zapasy na szwy są odrobiną widoczne. Wahałam się czy w ogóle będę ją nosić. Ostatecznie po walce z myślami postanowiłam ubrać tę sukienkę na wesele.

Jeśli chodzi o wykrój to moim zdaniem jest super. Na pewno uszyję co najmniej jedną sukienkę wg tego wykroju. Wszystkie części bardzo do siebie pasują i sukienka leży idealnie. Wybiorę oczywiście inną tkaninę. Ale mam przynajmniej nauczkę na przyszłość.

Podsumowanie:

Wykrój: model 120 Burda 3/2016,

Materiał: grubsza żorżeta, podszewka elastyczna

Rozmiar wykroju: 36,

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

2 Comment

  1. Bardzo Ci w niej ładnie 🙂 Też mnie ciągnie do tego modelu

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Dziękuję za miły komentarz. Koniecznie wypróbuj ten wykrój. Jest naprawdę rewelacyjny i do tego nie należy do skomplikowanych.

Dodaj komentarz