Sukienka wyjazdowa 6/2012 # 129

Dziś nadrabiam zaległości. Kolejna uszyta przeze mnie rzecz jeszcze w zeszłym roku.

Sukienkę szyłam dosłownie dzień przed wyjazdem na wakacje. Samo szycie poszło bardzo szybko. Najwięcej czasu zajęło mi przerabianie wykroju. Zwykle przed szyciem jakiegoś modelu z burdy czytam w Internecie opinie na temat wykroju. Okazało się, że dekolt zarówno z przodu jak i z tyłu wymaga zmniejszenia, nie powiem że się tego nie spodziewałam.

 

Kolejną modyfikacją jaką wprowadziłam to przez zwężenie ramion które bardzo obrazowo pokazała sonata na miarę. Zwężanie ramion wg. Sonata na miarę

Sukienka 129, Dzianina pętelka, overlock Janome

Cieszę się, że zastosowałam następujące zmiany, dzięki którym sukienka, mimo, że wykonana z dresówki leży całkiem ładnie a do tego jest wyjątkowo wygodna. Kolejną zmianą, którą już automatycznie wprowadzam to skracanie wykroju, gdyż większość modeli jest wykonana na wyższy wzrost niż moje skromne 160cm.

Singer 4423, sukienka wyjazdowa,

Jedynym mankamentem jest tył sukienki, gdyż paski na materiale nie zeszły się równo ale zobaczyłam to dopiero na zdjęciach 🙂 Trudno…

Tył sukienki, wykończenie dekoltu,

Przód sukienki,

W trakcie szycia postanowiłam zrezygnować z zamka, ponieważ dresówka jest bardzo rozciągliwa, również rozcięcie na tyle wydawało mi się zupełnie zbędne. Do wykończenia użyłam biało-czerwoną lamówkę.

Zbliżenie na dekolt, dekolt obszyty lamówką

 

Tył sukienki, szwy boczne

Martaszyje.pl na skale, ocean Atlantycki w tle.

 

Zdjęcia zrobione na pięknej Teneryfie.

 

Podsumowanie:

Wykrój: sukienka 129 6/2012,

Materiał: bawełniana dresówka w paski,

Rozmiar wykroju: 36,

Maszyny: Singer 4432, oraz overlock Janome 9300dx,

 

W roli fotografa wystąpił mój mąż 🙂

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

2 Comment

  1. Po pierwsze bardzo się cieszę, że mój poradnik zwężania ramion przydał Ci się i sprawdził 🙂 A widziałaś tutorial Burdy w „Szycie jest łatwe” cz. 2? Jest chyba nawet lepszy, bo nie rusza dekoltu, jeśli tego nie trzeba.
    A po drugie to bardzo podoba mi się ta sukienka i powiem szczerze, że jakoś nie pomyślałam przed tegorocznymi wakacjami, że można by ten wykrój zastosować na dresówce czy innej dzianinie, a to świetny pomysł na lato. No i nie trzeba podszewki, jupi! Paski są takie typowo wakacyjne, idealne na zwiedzanie miasta czy wrzucenia na kostium w drodze na plażę. Fakt, nie schodzą się z tyłu na boku, ale przecież można to poprawić, bo widzę, że krojone były dobrze, tylko przy szyciu coś się przesunęło. Gorzej by było, gdybyś wykrój położyła bez zwracania uwagi na układ pasków, bo to już by było nieodwracalne. Tak że … zbieraj się w sobie i popraw, żeby było ładnie i porządnie :-))

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Niestety nie widziałam tego numeru, nie jestem pewna czy jest jeszcze w sprzedaży. Bardzo chętnie korzystam jednak z Twojego sposobu, również dlatego, że modyfikuje dekolt który u mnie czasem odstaje. Koniecznie wypróbuj ten wykrój z dzianiną, jest to ekspresowe szycie, nie wymaga zamka, więc szew z tyłu byłby zbędny, chociaż ja podczas krojenia o tym nie pomyślałam. Sukienka jest bardzo wygodna, często do niej wracam. Co do tyłu to poprawiłam to tuż przed tegorocznymi wakacjami więc, na ten sezon było już ok 🙂

Dodaj komentarz