Wzorzysta koszula

Po wykroju próbnym, którego efekt można zobaczyć tutaj, przyszedł czas na wymarzoną koszulę w niebieski wzór.

Gdy zabrałam się za krojenie poszczególnych elementów czekała mnie niemiła niespodzianka. Okazało się iż materiał został bardzo krzywo skrojony. Zakupiłam 125cm tkaniny i miałam wymierzone że taka ilość idealnie wystarczy mi na koszulę z długim rękawem. Niestety musiałam zmienić moją wizję i zrezygnować z koszuli z długim rękawem.

Moja mama zawsze mi mówi kup trochę więcej materiału najwyżej ci zostanie, ale ja nie lubię gdy zostają mi takie małe kawałki z którymi nic nie można zrobić jedynie wyrzucić do kosza. Następnym razem jednak posłucham mamy.

Koszula 118, niebieski wzór

Koszula rękaw 3/4

Wykrój to wypróbowany wcześniej oaz dopasowany do mojej sylwetki 118, pochodzi z Burdy 6/2013. Tym razem postanowiłam zrobić szerszą stójkę(zapożyczona z modelu  103 Burda 6/2012) aby stójka była zapinana na guzik.

Szersza stójka, zapinana na guzik.

 

Muszę przyznać, że wykrój jest wprost idealny. Już planuję uszycie kolejnej tym razem z kołnierzykiem bebe. Moja wersja jest dość luźna ale właśnie taka chciałam, jeśli ktoś wolałby bardziej dopasowaną koszulę to może dodać zaszewki modelujące.

Koszula uszyta na Juki F400

Zbliżenie na mankiety

Powstała koszula jest bardzo uniwersalna, głównie ze względu na kolorystykę. Można ją wykorzystać do wielu stylizacji. Najchętniej noszę ją jednak do granatowych lub pomarańczowych spodni. Mimo iż jest to tkanina wiskozowa, bez jakiegokolwiek dodatku bawełny, to super się sprawdziła podczas mojej wycieczki do Rzymu gdzie temperatura dochodziła do 26 stopni.

Koszula tył

Podsumowanie:

Wykrój: model 118 Burda 6/2013, stójka model 103 Burda 6/2012

Materiał: tkanina wiskozowa w niebieski Etno/folk wzór,

Rozmiar wykroju: 36,

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

3 Comment

  1. Ten print jest absolutnie fantastyczny, świetnie wygląda na takiej koszuli! 🙂

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Tkanina wpadła mi w oko gdy tylko weszłam do sklepu. Od razu wiedziałam, że powstanie z niej koszula.

  2. ooooo rewelacja! Uwielbiam koszule 🙂 pięknie ci wyszła. A ten materiał widziałam też w pasmanterii w moim mieście i przyznam zastanawiałam się nad nim. Brawo za pomysł z koszulą.

Dodaj komentarz