Zakładana spódnica nr 135 Burda 6/2012

Przed świętami Bożego Narodzenia zapragnęłam czarnej spódnicy z zakładka z przodu. Przeglądając stare burdy znalazłam dokładnie taki wykrój, jakiego szukałam. Jest to wykrój nr 135 pochodzi z Burdy 6/2012.

Spódnica 135, burda 6/2012

Oczywiście zaczęłam od przerysowania wykroju w sumie nic skomplikowanego. Cztery proste części. Postanowiłam odrobinę przedłużyć spódnice gdyż nie chciałam, aby okazała się za krótka, ponieważ nie lubię miniówek.

Widok z boku, spódnica 135

Podczas szycia napotkałam jednak pewne problemy. Niestety z braku czasu zasiadłam do szycia późnym wieczorem, i gdy doszłam do punktu, w którym należy złożyć przód spódnicy nie mogłam zrozumieć instrukcji z burdy. Po nieudanej próbie stwierdziłam, że nie mam ani siły ani cierpliwości z tym walczyć wiec odłożyłam dokończenie szycia na inny dzień.

Spódnica zakładana

Jakiś czas temu podjęłam kolejną próbę dokończenia tej spódnicy. Tym razem nie napotkałam żądnych problemów podczas szycia, jednak przy przymiarce okazało się, iż jest zdecydowanie za szeroka, więc musiałam ją zwęzić po bokach.

Zamiast nap na przedzie przyszyłam guziki.

Guzik zamiast nap

Spódnica zakładana przód

Efekt końcowy jest całkiem niezły. Spódnica nie jest elegancka, ma charakter raczej sportowy. Ale w zestawieniu z elegancką koszulą, stylizacja staje wizytowa. Uwielbiam takie ubrania, które mają szerokie zastosowanie.

Bardzo ją lubię nosić, jest wyjątkowo wygodna, nie krępuje ruchów. Ostatnio stała się moją ulubioną spódnicą.

Podsumowanie:

Wykrój: model 135, Burda 6/2012

Materiał: czarna tkanina ubraniowa,

Rozmiar wykroju: 36,

Maszyny: Juki F-400 oraz overlock Janome 9300dx,

Zdjęcia: mąż

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

2 Comment

  1. Na szczęście nie Ty jedna masz kłopot ze zrozumieniem Burdy :). To problem większości z nas. W każdym razie spódnica wyszła pierwszorzędnie.

    1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

      Dziękuję za miłe słowo. Wiem, że nie jestem jedyną osobą, która ma problem z rozszyfrowaniem opisów w Burdzie. W trakcie szycia trzeba mieć dużo wyobraźni…

Dodaj komentarz