Zimowa kurtka z pikówki

Jestem podglądaczem w grupie Tydzień Szycia Dzieciom na facebook’u, co prawda udało mi się ukończyć kilka wyzwań, jednak nigdy nie zrobiłam zdjęć na czas. Tym razem postanowiłam, że będzie inaczej. Wyzwanie wrześniowe dotyczy uszycia dziecięcej odzieży wierzchniej na jesień, jednak po analizie stanu szafy Szymona stwierdziłam, że trzeciej jesiennej kurtki nie potrzebuje, dlatego uszyłam grubszą wersję, w sam raz na nadchodzącą zimę. Do uszycia tego typu  kurtki zimowej zabierałam się już w zeszłym roku, ale nie wyszło, więc dzięki TSD mogłam w końcu ruszyć leżakującą w szafie pikówkę.

Zimowa kurtka pikówka

Na tkaninę zewnętrzną wybrałam pikówkę ocieplaną, którą kupiłam w textilmarze, w kolorze granatowym. Materiał pikowany był tylko prostopadle i zastanawiam się czy zrobić dodatkowe przeszycia, ale miałam tylko 60 cm i nie chciałam ryzykować, że mi nie wystarczy tkaniny. Jako warstwę wewnętrzną ocieplającą wszyłam grubą bawełnianą dzianinę drapaną, jest naprawdę gruba i będzie mocno grzała zimą. Mam nadzieję, że dzięki takiemu połączeniu tkanin Szymon nie zmarznie. W rękawy wszyłam cieńszą dzianinę, tę samą, którą wykończyłam kaptur.

Pikówka zewnętrzna

Wykrój wyszukałam w ostatnio upolowanym wydaniu Ottobre 1/2015, muszę przyznać, że jest to bardzo udany numer. Co prawda szablon jest przeznaczony na uszycie bluzy, ale stwierdziłam iż na kurtkę również się nada. Jedyne co zmieniłam to kieszenie, zrobiłam tylko takie wpuszczane w szwach. Wykroiłam najmniejszy rozmiar czyli 92, przedłużyłam go dodatkowo o 5 cm, dobrze, że intuicja mi tak podpowiedziała, bo bez tych modyfikacji kurtka była by po prostu za krótka. Zdecydowałam się wszyć pod zamek listwę, efekt jest bardzo ciekawy. Dół wykończyłam ściągaczem.

kieszeń wpuszczana w szew

Kaptur obszyty dzianiną

Jedyną rzeczą z której nie jestem zadowolona to fakt, że linie pikowania na kapturze się nie zeszły, w sumie to nie wiem dlaczego tak się stało, bardzo starannie złożyłam tkaninę i byłam ostrożna podczas krojenia. Mówi się trudno, nie jest to, aż tak widoczne więc prawdopodobnie nie będę tego poprawiać.

Kaptur

Kurtka zmiowa z kapturem

Kurtka jest bardzo prosta i mało dziecięca, ale taką właśnie chciałam. Uroku dodają jej wykończenia w gwiazdeczki, poza tym można zaszaleć podczas szycia czapki, którą mam w planach.

Po wykrojeniu wszystkich elementów zostało kilka dużych kawałków tkaniny, powstała z nich jesienna kamizelka.

Jaki zadowolony nasz mały kaskader 🙂

Kurtka dziecięca

Podsumowanie:

Wykrój:  model 15 Ottobre 1/2015

Materiał: Pikówka ocieplana, wnętrze gruba dzianina drapana.

Rozmiar: 92,

Maszyny: Juki F-400, oraz overlock Janome 9300dx,

A może zostawisz komentarz?

Komentarze

5 Comment

 1. Kurtka jest świetna. Może i dobrze, że zrezygnowałaś z dodatkowego pikowania bo tak prezentuje się rewelayjnia, a gdyby chcieć spasować powstałe linie na szwach, to zużycie tkaniny byłoby większe. Dzianina w gwiazdki w kapturze to strzał w dziesiątke – uroczy dodatek. Pozdrawiam

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   Głównie dlatego zrezygnowałam z dodatkowego pikowania, tkaniny nie miałam za dużo. A poza tym masz rację, że z dodatkowym pikowaniem miałabym problem, żeby spasować przód.

 2. Szwaczka.PL says: Odpowiedz

  O rany,jak mogłam przeoczyć! Jaki model,jaka kurtka i jaka wspaniała mama.Brawo! Bardzo mi się podoba.

  1. MartaSzyje.pl says: Odpowiedz

   Dziękuję bardzo 🙂

 3. […] kurtkę, którą szyłam dla Szymona (link) powstały do niej aż dwie czapki. W tym roku postawiłam na pilotki. Moim zdaniem są dużo […]

Dodaj komentarz